Badanie okulistyczne zwierząt

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, często cierpią na choroby oczu. Złożoność narządu wzroku sprawia, że leczenie powinno odbyć się w gabinecie, który specjalizuje się w tym rodzaju schorzeń. Leczenie oczu jest procesem równie złożonym u ludzi, jak i zwierząt, dlatego wymaga specjalistycznej konsultacji.

Badanie okulistyczne zwierząt jest procesem złożonym z kilku etapów. Pierwszy krok to szczegółowy wywiad z opiekunem pupila, który pozwala nam wstępnie ukierunkować dalsze diagnozowanie. Następnie przechodzimy do szczegółowych oględzin struktury oka i jego okolic. Jeśli na tym etapie zauważymy jakieś niepokojące zmiany, dalsza diagnostyka opiera się na wykonaniu dodatkowych badań.

Nowoczesny i specjalistyczny sprzęt

Aby zagwarantować pacjentom jak najlepszą opiekę, do leczenia oczu u psów i kotów korzystamy ze specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć nawet najmniejsze wady narządu wzroku i odpowiednio ukierunkować leczenie. Pełne badanie okulistyczne obejmuje m.in:

  • badanie w lampie szczelinowej,
  • oftalmoskopię pośrednią i bezpośrednią,
  • pomiar ciśnienia (tonometria),
  • ocenę produkcji łez (test Schirmera),
  • test fluoresceinowy,
  • wymaz z worka spojówkowego.

Posiadamy także kamerę siatkówkową ClearView 2, która daje opiekunom możliwość zobaczenia na ekranie tego, co lekarz widzi w trakcie badania.

Każdego dnia wykonujemy zabiegi, które pomagają zwierzętom odzyskać wzrok. Oferujemy usunięcie zaćmy, chirurgiczne korekcje wad powiek i przydatków oka, zabiegi z zakresu mikrochirurgii i zabiegi kriochirurgiczne (z zastosowaniem ciekłego azotu).

Uwaga: wykonywanie zabiegu usuwania zaćmy zostało chwilowo wstrzymane.
Diagnostykę przeprowadzamy na bieżąco.