Blog

psie oko

Oczy psa są nie tylko kluczowym zmysłem, który pomaga im obserwować świat, ale także wskazują na ich stan zdrowia. Regularna i właściwa opieka nad oczami psa jest niezbędna, aby uniknąć problemów zdrowotnych i zapewnić im komfort codziennego życia. W niniejszym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, jak dbać na co dzień o oczy naszych czworonożnych pupili.

Czytaj dalej

badanine wzroku psa

Psia zaćma to coraz częściej spotykany problem wielu czworonożnych przyjaciół. Nie jest to dolegliwość, która zniknie z czasem. Wręcz przeciwnie – wymaga ona szybkiej reakcji, by nie doszło do pogorszenia stanu zdrowia zwierzaka. Sprawdź, w jaki sposób można ją wyleczyć.

Czytaj dalej

zaćma u psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego warto zadbać o jego zdrowie. Jedną z chorób, z jakimi muszą zmagać się psy, jest zaćma. Nieleczona wywołuje dyskomfort u czworonożnych pupili i może doprowadzić nawet do utraty ich wzroku. Sprawdź, czym się objawia zaćma.

Czytaj dalej

pies w okularach

Nie da się ukryć, że pies w okularach to widok niecodzienny i zaskakujący. Wielu osobom wydaje się, że wiąże się on z modowym kaprysem właściciela czworonoga, gdy tymczasem okulary są rozwiązaniem bardzo praktycznym i często absolutnie koniecznym. Psy, podobnie jak ludzie, mogą słabo widzieć, a także borykać się z różnorodnymi problemami ze wzrokiem. Jakie choroby wymagają noszenia przez psa okularów?

Czytaj dalej

oko psa

Oczy psa są niezwykle wrażliwym narządem i często to właśnie one padają ofiarą różnych dolegliwości. W przypadku zauważenia jakiejkolwiek zmiany w obrębie oka lub wystąpienia wydzieliny należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem weterynarii, by oszczędzić pupilowi niepotrzebnego cierpienia. Jedną z chorób, które mogą się pojawić w obrębie oka, jest zapalenie błony naczyniowej. Jego konsekwencje mogą być poważne, dlatego najważniejsza jest szybka reakcja.

Czytaj dalej

leczenie oczu psa

Pies, który cierpi na wytrzeszcz oczu, wymaga specjalistycznej opieki weterynaryjnej. Podczas wystąpienia tego rodzaju dolegliwości, zwierzę często odczuwa duży ból, dlatego należy jak najszybciej udać się do weterynarza w celu poznania właściwej diagnozy. Trzeba bowiem wiedzieć, że sam wytrzeszcz nie jest poddającą się jednoznacznemu leczeniu chorobą, a zaledwie objawem, którego przyczynę można poznać w badaniu okulistycznym oraz szeregu badań dodatkowych.

Czytaj dalej

pies spaniel

Przez wytrzeszcz oczu należy rozumieć wyraźne wysunięcie gałek ocznych do przodu, czasem w górę lub w bok. Każda zmiana w obrębie oczodołu, między innymi guz, ropień czy krwiak, powoduje wypchnięcie gałki ocznej. Wytrzeszcz oczu jest wyłącznie objawem, dlatego w pierwszej kolejności konieczne jest dokonanie precyzyjnej diagnozy.

Czytaj dalej

weterynarz wpuszcza krople do oka psa

Schorzenie to należy do bardzo nieprzyjemnych schorzeń, które mogą prowadzić do dalszych powikłań. Warto wiedzieć, z czego wynika, kiedy się pojawia oraz w jaki sposób można z nim walczyć.

Czytaj dalej

pies

Gradówka zlokalizowana jest na powiece, określa się ją jako grudkę,…

Czytaj dalej

oczy psa

Choć część chorób oczu dotyczy wyłącznie ludzi, są również takie schorzenia, które jako gatunek współdzielimy z innymi zwierzętami. Jedną z tego typu chorób jest zapalenie spojówek. Ten problem dotyka nie tylko nas, ale również i psy. Nie powinno to nas pozostawiać obojętnymi, bo przecież psy to nasi najwierniejsi przyjaciele i powinno nam zależeć na ich dobrostanie. Na szczęście zapalenie spojówek u psa można rozpoznać po kilku charakterystycznych objawach, dzięki czemu istnieje duża szansa na wczesną reakcję na stan chorobowy.

Czytaj dalej

10/18