Leczenie oczu psów i kotów

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu leczenia okulistycznego zwierząt. Wyspecjalizowanie się w jednej dziedzinie pozwala nam wykonać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi. Nasza przychodnia nastawiona jest na to, aby wszystkie wizyty odbywały się w przyjaznej atmosferze, bez niepotrzebnego stresu dla pupila.

Przeprowadzamy także okresowe badania wzroku u psów i kotów. To najlepszy sposób na stałą kontrolę narządu wzroku i możliwie jak najwcześniejsze wykrycie schorzeń. Badanie opiera się na dokładnych oględzinach gałki ocznej z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń, które pozwalają dostrzec nawet niewielkie zmiany.

Metody leczenia narządu wzroku

Dobór odpowiedniej metody leczenia wady wzroku uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju schorzenia. Niektóre choroby, jak chociażby zespół suchego oka u zwierząt, w zdecydowanej większości przypadków leczy się farmakologicznie. Chociaż zawsze staramy się wprowadzić jak najmniej inwazyjną terapię, nie każdą wadę można wyleczyć lekami. Kierujemy się przede wszystkim dobrem pacjenta. Zależy nam na uzyskaniu pozytywnych efektów leczenia, ale i bezpieczeństwie każdego pupila, dlatego stosujemy najbezpieczniejszy rodzaj znieczulenia – narkozę wziewną.

W naszej klinice leczymy zwierzęta chirurgicznie i farmakologicznie. Zapewniamy leczenie na najwyższym poziomie z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Oferujemy zabiegi z zakresu mikrochirurgii i z zastosowaniem ciekłego azotu. Jesteśmy w stanie leczyć wszystkie często występujące schorzenia oraz rzadko spotykane wady narządu wzroku.