Usuwanie nowotworów powiek u psa i kota

Nowotwory narządu wzroku występują stosunkowo często u zwierząt. Zmiany pojawiają się w obrębie różnych części oka, w tym także powieki. Nowotwór powiek nie jest wyrokiem dla pupila. W naszym gabinecie zajmujemy się usuwaniem zmian nowotworowych narządu wzroku z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. Większość zwierząt, które przechodzą zabieg, wykazuje bardzo dobre rokowania i wraca w pełni do sprawności.

Przed decyzją o zabiegu każdy nasz pacjent przechodzi pełne badanie kliniczne, zalecamy również wykonanie badań krwi oraz kwalifikacje do zabiegu przez kardiologa. Takie przygotowanie pozawala nam znacząco zmniejszyć ryzyko powikłań przy podaniu znieczulenia. Zachęcamy również wszystkich opiekunów, aby decydowali się na badanie histopatologiczne usuniętych zmian. Pozwala nam to na dokładne określenie, z jakim nowotworem mamy do czynienia, a co za tym idzie opracowanie najlepszego programu kontroli po zabiegu.

Leczenie operacyjne

Niektóre zmiany nowotworowe nie podlegają natychmiastowemu leczeniu chirurgicznemu, początkowo możemy wykonać biopsje i badanie cytologiczne, aby ocenić rodzaj zmian. Jeśli po przeprowadzonym badaniu okulistycznym i szeregu dodatkowych badań stwierdzamy, że zmiany są operacyjne, informujemy o tym opiekuna, który podejmuje decyzję o przeprowadzeniu zabiegu.