Okulistyka kotów

Zajmujemy się okulistyką kotów. Narząd wzroku u tych zwierząt odgrywa mniejszą rolę niż słuch czy węch, nie jest jednak mniej ważny. Zwierzęta te polują najczęściej w nocy, przez co oczy pełnią istotną rolę w ich codziennym funkcjonowaniu. W naszym gabinecie każdy może liczyć na fachową opiekę nad swoim pupilem. Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej praktyki umożliwiają nam kompleksowe leczenie oczu u kotów.

Struktura narządu wzroku u kota jest bardzo złożona. Oko składa się z trzech błon i zapewnia zwierzęciu bardzo dobre widzenie w ciemności. Podczas zabiegów chirurgicznych konieczna jest bardzo duża precyzja, która pozwoli skutecznie wyeliminować źródło problemu. W Ekovet posiadamy specjalistyczny sprzęt, pozwalający efektywnie leczyć wady wzroku u zwierząt. Dbamy także o to, aby leczenie schorzeń narządu wzroku odbywało się w przyjemnej atmosferze zarówno dla opiekuna, jak i jego pupila.

Jak leczymy wady wzroku u kota?

Pierwszym etapem jest badanie okulistyczne zwierzęcia, które rozpoczyna się już w momencie wejścia pacjenta do przychodni. Z pomocą specjalistycznych urządzeń przyglądamy się strukturze oka, oceniamy poziom zaawansowania schorzenia i na tej podstawie planujemy dalsze leczenie.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób oczu. Wykonujemy także zabiegi z zakresu mikrochirurgii w obrębie gałki ocznej. Leczymy wszystkie najczęściej występujące choroby oczu u kota, m.in.

  • wirusowe zapalenie spojówek,
  • wrzody rogówki,
  • zaćma,
  • jaskra,
  • Entropium, czyli podwinięcie powiek.

Zapewniamy pupilowi pełną opiekę na każdym etapie zabiegu, a opiekunom wsparcie i pomoc podczas rekonwalescencji.